50 proc. firm nieledwie dosyć nie odczuło kryzysu


Około 50 proc. małych i średnich firm w Polsce uważa, że globalny kryzys finansowy prawie że dosyć nie wpłynął na ich aktywność - wynika z badania przeprowadzonego za pomocą Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Obecne smykałka na rynkach kapitałowych sprzyjają powodzeniu oferty publicznej PZU - poinformowała PAP Katarzyna Iwaniuk-Michalczuk, dyrektor zarządzająca Domu Maklerskiego PKO BP. Zima coraz bardziej paraliżuje Wielką Brytanię. nie zważając na olbrzymich zastojów w transporcie, kraj zmaga się z niedoborami gazu, którym Anglicy ogrzewają domy i biura. Brytyjska centralna dyspozytornia gazu po raz dziewiczy od 10 lat była zmuszona odciąć dostawy w pewnym sensie stu firmom. na rok plus minus 70 tys. osób ginie lub zostaje poszkodowanych w wypadkach drogowych. Niektórym rannym pieniądze na leczenie niezbędne są od razu. Na razie przepisy tego nie ułatwiają. ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało jednak projekt, kto ma ten stan przeobrazić - pisze "Rzeczpospolita".Podaż pieniądza na basta lipca 2009 roku wyniosła 688.238,0 mln zł, podał etniczny Bank lokalny (NBP) w czwartkowym komunikacie. Oznacza to spadek o 0,8% m/m zaś postęp o 11,7% w ujęciu rocznym. Na basta czerwca M3 odnotowało wzrost o 14,4% r/r. zaufanie niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych okazało się w lutym 2010 r. lepsze, niż oczekiwali ekonomiści, choć wskaźnik dalej spada - wynika z danych Instytutu ZEW. "The last wish of the Icelandic economy was to have its ashes scattered over Europe."

Asseco Systems, spółka zależna Asseco Poland, wygrała przetarg w GUS na dostawę sprzętu na potrzeby prac związanych ze spisami powszechnymi - podał GUS na stronach internetowych. Wartość oferty złożonej za pośrednictwem Asseco Systems to 1,9 mln zł z VAT.

Rosja wrzuca prywatyzacyjny piąty bieg. Jak zapowiedział wicepremier Igor Szuwałow, kategoria podniósł kwotę planowanych przychodów z prywatyzacji w przyszłym roku z 70 do 100 miliardów rubli, czyli 3,5 miliarda dolarów. Owczarstwo w Polsce może całkowicie zaniknąć. Polacy nie chcą kupować rodzimej wełny ani skór, bo kożuchy nie są modne. Nie ma tradycji jedzenia baraniny, z kolei jagnięcina jest dla polskich konsumentów za droga.

- Firmy zainteresowane poszukiwaniem w Polsce gazu, w tym łupkowego, muszą przenosić opłaty sięgające co więcej kilku milionów złotych - powiedział wiceminister środowiska i główny geolog kraju Henryk Jezierski. Dodał, że zarazem muszą też płacić za wydobycie. Nie ma jeszcze decyzji o przesunięciu do ZUS części składek, które spływają aktualnie do Otwartych Funduszy Emerytalnych - poinformował dzisiaj rzecznik rządu. Paweł Graś doprecyzował, że to, o czym mówili w środę ministrowie finansów i pracy, jest "jedną z wielu rozważanych opcji". Obroty na rynku nieruchomości w USA ówczesny we wrześniu większe - oznacza to odrodzenie się na ścieżkę wzrostu gospodarczego. Takie jest na razie zwrot pytanych o zdanie 53 ekonomistów. W tym tygodniu szukać będziemy potwierdzenia tej tendencji w oficjalnych wynikach i tzw. Beżowej Księdze Fed.Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w październiku 2,9% w ujęciu rocznym wobec 2,9% r/r miesiąc wcześniej, podał etniczny bank Polski. Ostatnia sesja na rynku eurodolara minęła w dynamicznym stylu. ilość wsparcia na wysokości 1,3550 został obroniony i byki obok silnym impecie ruszyły na północ. ostatecznie wzrosty zatrzymały się na poziomie 1,3690 i wygląda na to, że rynek potrzebuje odpoczynku. Niewielkie cofnięcie kursu przypadkiem być okazją do zajmowania pozycji po długiej stronie rynku. Niewielkie jest zapędy pomocą dla pracodawców z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych natomiast świadczeniem z Funduszu Pracy na szkolenia. Możliwość takiej pomocy daje prawo o łagodzeniu skutków kryzysu gospodarczego.

Fala bankructw dotrze i do własny


Kryzys, który z trudem dotknął Europę Środkową i Wschodnią, nie załamał wiary tego regionu w gospodarkę rynkową, natomiast prawdziwym testem, zdaniem dziennika "Financial Times", będzie nadchodzący rok z rosnącym bezrobociem i bankructwami zaś wyborami: parlamentarnymi w Republice Czeskiej i na Węgrzech oraz prezydenckimi w Polsce.

Euro znowu pod presją sprzedających


Euro w czwartek kawa na ławę traci w relacji do dolara. O godzinie 10:26 trzeba było za nie odpłacić się 1,3673 dolara poniżej 1,3736 wczoraj pod koniec dnia. Cieniem na notowaniach kładą się informacje, że Hellada przypuszczalnie na początku kwietnia przywołać międzynarodowy fundusz finansowy (MFW) o pomoc, jeżeli do tego czasu nie uzyska ona konkretnego wsparcia ze strony państw Unii Europejskiej.

Kulczyk Oil Ventures planuje otrzymać ok. 265 mln USD


Zapisy na akcje spółki Kulczyk Oil Ventures potrwają od 28 kwietnia do 7 maja w transzy inwestorów indywidualnych i od 11 do 13 maja w transzy inwestorów instytucjonalnych - poinformowała korporacja w prospekcie emisyjnym.

DI BRE oczekuje rozpoczęcia inwestycji energetycznych o wartości ok. 113 mld zł do końca 2015 r.


Analitycy DI BRE oczekują, że do końca 2015 roku mogą ruszyć budowy nowych bloków energetycznych o łącznym koszcie około 113 mld zł, wynika z raportu biura z 12 marca, odtajnionego w czwartek.

Hiszpania: strajk na kolei dotknął 200 tys. pasażerów


24-godzinny strajk na kolei hiszpańskiej dotknął w piątek nad 200 tys. pasażerów i wymusił kasacja 1 600 spośród 5 tys. codziennych połączeń kolejowych - poinformowały hiszpańskie żywot Renfe.

tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, przekonywanie symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze gabinet specjalizuje się aż do wnętrza tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, perswazja symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze biuro specjalizuje się do środka tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic i Krakowa. Od momentu momentu wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi i tłumaczeniami ustnymi. Nasza sprawa od momentu momentu wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Nasz. Zapraszamy aż aż do zapoznania się z ofertą naszego biura tłumaczeń i ofertą na tłumaczenia symultaniczne plus tłumaczenia ustne. tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic także Krakowa. Od chwili czasu wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi dodatkowo tłumaczeniami ustnymi. Nasza firma od czasu chwili wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Regionalny. Zapraszamy aż aż do zapoznania się z ofertą naszego biura tłumaczeń plus ofertą na tłumaczenia symultaniczne oraz tłumaczenia ustne.