50 proc. firm niby wystarczająco nie odczuło kryzysu


blisko 50 proc. małych i średnich firm w Polsce uważa, że światowy kryzys monetarny w pewnym sensie dość nie wpłynął na ich funkcjonowanie - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

4 i 5 kwietnia, alias Święta Wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. chyba że sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim być może tylko okaziciel lub osoba pracobiorczyni na umowę zlecenie. Nie dotyczy to aczkolwiek stacji benzynowych i aptek. Giełdy za oceanem nie zwalniają tempa. Przedostatni dzień handlu w bieżącym tygodniu sprzyjał inwestorom, a ich portfele w ogólnym ujęciu dalszy raz zyskały na wartości. Tym niemniej, o pomyślnym zakończeniu zadecydowała w głównej mierze końcowa faza wczorajszej sesji. Projekt Prawa o organizmach genetycznie zmodyfikowanych (GMO) zakłada powoływanie stref wolnych od GMO - mogliby je stworzyć z własnej inicjatywy właściciele gospodarstw rolnych. Strefa będzie obejmowała obszar sąsiadujących ze sobą działek, a rolnicy muszą zawrzeć umowę na jej organizm na określony czas - podało w komunikacie główny punkt Informacyjne Rządu.Metoda obliczania wymiaru czasu pracy została określona w art. 130 § 1 i 2 K.p. Zgodnie z powołanymi przepisami, bieżący pracownika wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym oblicza się: agencja ratingowa Fitch uważa, że nasz przemysł bankowy poradził sobie w 2009 roku lepiej niż banki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - podał Fitch w komunikacie prasowym. Odrzucenia z wykorzystaniem Komisję Europejską polskiego planu emisji CO2 na lata 2008-2012 należało się spodziewać - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem zaproponowane przez Polskę 284,6 mln ton CO2 dla polskich przedsiębiorstw to zanadto wysoka ilość i polski rząd musi przedstawić nowy pomysł z niższym limitem emisji.

Świeże owoce i jarzyny sprzedawane w Polsce są dobrej jakości. Nieprawidłowości dotyczą jeno ich oznakowania - wynika z kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kontrolerzy nie stwierdzili obecności GMO w pomidorach.

Od czwartku pasażerowie pociągów w Unii Europejskiej objęci są takim samym prawem do odszkodowania za opóźnienia czy stracony bagaż, jakie do tego czasu obowiązywały w transporcie lotniczym. W Polce będzie tak samo wręcz przeciwnie przez nieco tygodni. dalej wejdzie w życie nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym, która da polskim przewoźnikom opcja zwolnienia - na jakiś trwanie - z obowiązku wypłacania pasażerom odszkodowań. wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz powiedział we wtorek, że zgodnie z jego wiedzą udziałowiec nie informował resortu o tym, że wycofuje się z zakupu majątku stoczni. wzdłuż to członek rządu skarbu Aleksander pełna garść "jak najszybciej" przedstawi plan B dla stoczni.

- Do resortu skarbu na zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji Centrozłomu Wrocław wpłynęło sześć odpowiedzi, w tym od Stalproduktu, Energopolu-Południe zaś spółki zależnej KGHM - podało MSP w komunikacie prasowym. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania o wiele bliżej utraty najwyższego z możliwych ratingu AAA - ostrzega filia Moody's. Jej analitycy alarmują, że władanie obu tych państw muszą o wiele obniżyć zadłużenie, jednocześnie nie podkopując wzrostu PKB i nie wycofując się nadto naprędce ze stymulowania swych gospodarek. Bezprecedensowa ruch fiskusa na Śląsku. Od wtorku do końca kwietnia, dzięki dwa dni w tygodniu (wtorki i czwartki), śląscy doradcy podatkowi będą bezpłatnie udzielać rady niepełnosprawnym obok rozliczeniach podatkowych. Będą m.in. informować o przysługujących takim osobom ulgach i uprawnieniach.Polskie LNG, spółka należąca do Gaz Systemu zaczyna wybór spółki, która będzie nadzorować budowę terminalu LNG w Świnoujściu. Zainteresowani mogą do 7 października składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - podał Gaz architektura we wtorkowym komunikacie. Prezydent Dmitrij Miedwiediew ocenił w czwartek w swoim dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, że konkurencyjność rosyjskiej produkcji jest "haniebnie niska". zastój związany z islandzkim wulkanem silnie dał się we znaki pasażerom zaś lotniskom i może doprowadzić do bankructwa kilku europejskich linii lotniczych. Według analityków nie będzie miał za to większych konsekwencji gospodarczych  dla przewoźników amerykańskich.

Państwo ?rodka nie wpuszczą Australijczyków na bieg pracownika Rio Tinto


Chiny odmówiły dyplomatom australijskim wstępu na przebieg obywatela ich kraju pracującego dla firmy Rio Tinto, trzeciego największego na świecie koncernu wydobywczego, oskarżonego o szpiegostwo przemysłowe - poinformowały władze w Canberze.

Ceny miedzi spadły; na rynkach obawy o deficyty budżetowe w Europie


Na rynkach metali spadają ceny miedzi. Inwestorzy obawiają się, że deficyty budżetowe krajów w Europie wpłyną na przyhamowanie wzrostu gospodarczego i spowolnią globalne ożywienie - podają maklerzy. Ceny miedzi spadły; na rynkach obawy o deficyty budżetowe w Europie.

chiński pula czołowy uwolni przebieg juana


W sobotę wiejski Bank Chin zapowiedział zmianę, na którą od dawna czekała światowa gospodarka: drewniany przebieg juana przy dolara sukcesywnie stawał się będzie raz za razem z większym natężeniem elastyczny. Pierwsza, pozytywna odzew inwestorów przypadkiem być jednak przedwczesna.

Ruszył zgadywanka dla pośredników mechanizmu finansowego JEREMIE


bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił we wtorek konkurs dla pośredników finansowych, obsługujących w Wielkopolsce europejski mechanizm płatniczy JEREMIE. Bank jest menadżerem Funduszu Powierniczego JEREMIE województwa wielkopolskiego.

W.Brytania: przewidywanie PKB za 2011 r. obniżona do 2,6 proc.


dopiero co utworzone biuro ds. odpowiedzialnej polityki budżetowej (OBR - Office of Budget Responsibility) w pierwszym raporcie z poniedziałku ogłosiło prognozę PKB dla brytyjskiej gospodarki za 2011 r. na poziomie 2,6 proc. poniżej 1,3 proc. za 2010 r.

tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, przekonywanie symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze gabinet specjalizuje się aż do wnętrza tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, perswazja symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze biuro specjalizuje się do środka tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic i Krakowa. Od momentu momentu wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi i tłumaczeniami ustnymi. Nasza sprawa od momentu momentu wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Nasz. Zapraszamy aż aż do zapoznania się z ofertą naszego biura tłumaczeń i ofertą na tłumaczenia symultaniczne plus tłumaczenia ustne. tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic także Krakowa. Od chwili czasu wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi dodatkowo tłumaczeniami ustnymi. Nasza firma od czasu chwili wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Regionalny. Zapraszamy aż aż do zapoznania się z ofertą naszego biura tłumaczeń plus ofertą na tłumaczenia symultaniczne oraz tłumaczenia ustne.